Su Ürünleri Avcılık Sezonu Hopa’da Coşkuyla Başladı

ETKİNLİKLER

Su Ürünleri Avcılık Sezonu Hopa’da Coşkuyla Başladı için yorumlar kapalı Ocak 24, 2024 /

Hopa Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen törene, Hopa Kaymakamı Burak Çimşir, İl Tarım ve Orman Müdürü Neşat Ulutaş, Artvin Müftüsü Mesut Harmancı, Hopa Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Zafer Öztürk, kamu kurum temsilcileri ve balıkçılar yoğun ilgi gösterdi.

Tören, açılış konuşmaları ile başladı ve denizin bereketli bir sezon için dua edilmesiyle ve ağların denize atılmasıyla son buldu. Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yeni sezonun tüm balıkçılara bol ve bereketli avlar getirmesi temennisinde bulundu.

Su ürünleri avcılığı, Hopa ve çevresinde yaşayan birçok insan için önemli bir gelir kaynağıdır ve bu geleneksel etkinlik, bölgenin ekonomisine katkı sağlamaktadır. Açılış töreni, bu yılki av sezonunun başlangıcını coşkuyla kutlama fırsatı sunarken, denizde bol miktarda balığın yakalanması umuduyla gerçekleştirildi.

2023-2024 Su Ürünleri Avcılık sezonu, bölge balıkçıları için yeni başarılar ve bereketlerle dolu olması dileğiyle resmen başlamış bulunuyor. Balıkçılar, bu sezon boyunca denizin zenginliklerini paylaşmak için denizlere açılmaya hazırlar.

Comments are closed.